Kategorie
Zdrowie

Osteopata Olsztyn dla ciebie

Czym jest osteopatia Olsztyn ?

Jest to dziedzina, która jest uważana za medycynę nienonwencjonalną. Cały proces zdiagnozowania i leczenia dysfunkcji narządu ruchu jest w rękach terapeutów. To właśnie nazywamy osteopatią. Jest to leczenie w gabinecie osteopatii stawów, tkanek miękkich i nerwów, które korzystnie wpływa na cały system nerwowo – mięśniowy . Pozostawienie ich w złym stanie może być przyczyną kolejnych dolegliwości narządów wewnętrznych. Ma również bezpośredni wpływ na cały organizm i naszą psychikę. Taka dolegliwość jak zawroty głowy może mieć takie podłoże.

Dlatego tak bardzo ważna jest troska o jak najszybszy powrót organizmu do pełnej sprawności. Z czystym sumieniem serdecznie polecam zatroszczyć się o własne zdrowie i korzystać ze wszystkich dostępnych metod leczenia jakie są. Nawet wtedy gdy nie dają pełnej gwarancji całkowitego wyleczenia lecz tylko albo aż zmniejszenie odczuwalnego obecnie bólu. Przecież życie bez dyskomfortu jest znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Kim jest osteopata Olsztyn ?

Osteopata to terapeuta, który zajmuje się leczeniem różnego rodzaju schorzeń takich jak bóle kręgosłupa w sposób naturalny. Zwykle pomaga zwalczyć przyczyny dyskomfortu u osób dorosłych, lecz z jego usług korzystają też młodsi pacjenci. U dzieci bardzo dużym problemem są wady postawy. Osteopatą może zostać osoba będąca już magistrem fizjoterapii lub lekarz medyny po ukończeniu szkolenia osteopatycznego i napisaniu pracy dyplomowej w tej tematyce. Osteopatia więc jest dziedziną bardzo bliską medycynie. Polega jednak bardziej na terapii manualnej nie farmakologicznej.

Na czym polega terapia osteopatyczna?

zaczyna się od kontaktu telefonicznego z pacjentem. Na pierwszej wizycie ustalany jest aktualny stan zdrowia i obszar problemów zdrowotnych, na które będzie zastosowane leczenie. Metoda diagnozowania zależy od terapeuty. Osteopata ma indywidualne podejście do każdego pacjenta. Podczas wywiadu zbierane są wszelkie informacje na temat konkretnego pacjenta takie jak przebieg poprzedniego leczenia i ewentualnego wcześniejszego korzystania z fizjoterapii.

Osteopatia zakłada, że organizm człowieka może naturalnie się samoregenerować. W związku z tym stymulowane są mechaniczne procesy naprawcze organizmu. Terapia osteopatyczna dzieli się na diagnozę i techniki terapeutyczne– strukturalne i funkcjonalne.

Techniki strukturalne to a bezpośrednia praca na tkankach lub narządach wewnętrznych w celu poprawy ruchomości, zmniejszenia napięcia..

Techniki funkcjonalne to delikatna praca z tkankami w celu wyeliminowania przykurczy, zaburzeń czynnościowych narządów trzewnych.

Terapia osteopatyczna to długotrwały proces. Nie można więc zakładać, że poważne dolegliwości znikną po jednej wizycie w gabinecie. Należy udawać się do osteopaty parokrotnie by zauważyć znacząco rezultaty jego działań w postaci złagodzenia dyskomfortu. Pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość i sumiennie wykonywać zalecenia terapeutów, współpracować z nimi w procesie osteopatii. Nie można podchodzić do oferowanego leczenia lekkomyślnie i roszczeniowo. Dlatego wizyta u osteopaty nie może być chwilową zachcianką czy wymysłem tylko przemyślaną decyzją, która niesie za sobą poważne konsekwencje finansowe i duże zaangażowanie emocjonalno – psychologiczne jakie trzeba mieć.

Osteopatia bardzo korzystnie działa na poprawę i utrzymanie naszego zdrowia. Należy jednak pamiętać, że nie jest to alternatywa dla tradycyjnej medycyny czy fizjoterapii. Nie da się wyleczyć wszystkich chorób i problemów za pomocą osteoterapii bez kontroli i leczenia lekarzy medycyny. Terapia manualna może być tylko uzupełnieniem i dodatkiem do terapii właściwej zaproponowanej przez lekarza prowadzącego leczenie.

Leczenie schorzeń kręgosłupa

W czasie sesji mających na celu poprawę stanu kręgosłupa stosuje się terapię manualną – manipulacje ( nastawianie ), technika tkanek miękkich bardzo przypomina to tradycyjny masaż. Takie działania wpływają na zmniejszenie napięcia okołostawowego i okołonarządowego, które są często bezpośrednią przyczyną dolegliwości patologicznych zmian w ciele człowieka i schorzeń układu szkieletowo – mięśniowego. Osteopatia może pomóc przy leczeniu takich dolegliwości jak:

 • ból: ( przewlekły, promieniujący, miejscowy) kręgosłupa (szyjnego, piersiowego, lędźwiowego), miednicy, podbrzusza, pachwiny, kości ogonowej, stóp
 • dolegliwości narządu ruchu: rwy (kulszowej, szyjnej, ramiennej), dyskopatii, zespołu bolesnego barku, łokcia, nadgarstka, bioder,twarzy, dłoni, głowy.
 • zawroty głowy, omdlenia, zaburzenia widzenia, mdłości, szum w uszach
 • stan pourazowy i przeciążeniowy
 • zaburzenia pracy narządów wewnętrznych: refluks żołądkowo – przełykowy, wrzody, zaburzenia wchłaniania, problemy krtani i przełyku, jamy ustnej, twarzy, zaburzenia perystaltyki jelit, problemy dna miednicy

 

Terapia tkanek miekkich

To znaczna część pracy osteopaty. Mówimy tutaj o pracy powięziowej. Powięzią nazywamy tkankę łączną, która otacza komórki i jest bardzo unerwiona. To sprawia, że często jest przyczyną dużych dolegliwości bólowych. Może również ulec sklejeniom co powoduje zaburzenia funkcjonowania układu ruchu i narządów ciała.

 • zabiegi specyficzne takie jak precyzyjne rozluźnianie, aktywne rozluźnianie, technika pozycyjna

 

Dolegliwości bólowe

Praca visceralna – poprawa funkcjonowania i normalizacja napięcia poszczególnych tkanek. Leczenie zaburzeń organów wewnętrznych takich jak:

 • refluks żołądkowo – przełykowy i wrzody żołądka
 • zaburzenia rperystaltyki jelit i schorzenia trawienia
 • problemy z przełykaniem, wchłanianiem pokarmu
 • problemy z wątrobą i woreczkiem żółciowym
 • schorzenia dna miednicy

 

Osteopatia kobiet w ciąży

Jest to zespół zabiegów przeznaczonych dla pacjentek w stanie błogosławionym i w trakcie połogu w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych i dyskomfortu.

Kiedy warto pójść do osteopaty?

Osoby cierpiące na takie schorzenia jak bóle i zawroty głowy, nawracające migreny, ostre i przewlekłe stany bólowe układu kostno – stawowego i kręgosłupa powinny rozważyć skorzystanie dodatkowo z terapii manualnej. Zaleceniem do tego są również funkcjonalne schorzenia układu gastroenterologicznego, urologicznego, a także ginekologicznego, krążenia i oddechowego.

To jednak nie wszystkie stany nadające się do skorzystania z osteopatii. Należy wymienić tu również zespoły psychosomatyczne, lękowe, depresje oraz problemy z koncentracją. Osteopaci zachęcają również do korzystania z oferowanej przez nich tej terapii osoby cierpiące z powodu osłabienia odporności, sprawności czy zastojów limfatycznych. Osteopata Olszyn na pewno  nie zaszkodzi a może pomóc. W takich staniach wizyta w gabinecie osteopaty i zastosowanie leczenia naturalnego może być dobrym pomysłem.

Efekty osteopatii złagodzą odczuwalne dolegliwości i razem z terapią tradycyjną pomogą wrócić do zdrowia. Korzystanie z pomocy osteopaty nie może jednak zastąpić tradycyjnej wizyty u lekarza i brania zapisanych przez specjalistę lekarstw na daną dolegliwość. Masz wybór! Być może Osteopata Olsztyn to coś na co mógłbyś się zdecydować? Pomyśl i podejmij decyzję, która być może zmieni jakość twojego życia na lepsze i zmniejszy dolegliwości bólowe, które musisz znosić każdego dnia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *