Kategorie
Zdrowie

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych- jakie modele można tam wynająć?

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych- jakie modele można tam wynająć?

W Polsce stale rośnie liczba osób potrzebujących różnego rodzaju rehabilitacji. Niektórym jest ona potrzebna jedynie na krótki czas, aż powrócą do pełnego zdrowia, jednak niektórzy wymagają rehabilitacji wieloletniej. Trzeba pamiętać o tym, iż łóżko rehabilitacyjne jest kierowane zwłaszcza dla ludzi, którzy większość doby spędzają właśnie w pozycji leżącej. Niestety łóżka rehabilitacyjne nie należą do najtańszych, przez co dla większości osób lepszym rozwiązaniem będzie ich wypożyczenie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych znajduje się właściwie w każdym większym mieście. Z usług wypożyczalni sprzętu medycznego może skorzystać każda osoba, która nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup bardzo drogiego łóżka rehabilitacyjnego.

Wynajem łózek rehabilitacyjnych staje się coraz popularniejszy i jest często świetnym rozwiązaniem dla osób z ograniczonym budżetem. Łóżka rehabilitacyjne gwarantują pacjentom wysoki komfort, a właściwie dobrany sprzęt poprawi jakość życia i zdrowie każdego chorego. Zakup jakiegokolwiek sprzętu medycznego zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne czy specjalne łóżka są ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu. Dla osób niepełnosprawnych i ciężko chorych wynajem będzie więc świetnym rozwiązaniem ich kłopotów. Wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje swoim klientom wiele różnych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb.

Jakie modele można wynająć w wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych?

Chociaż na rynku pojawiają się jeszcze łózka rehabilitacyjne manualne, to jednak większość łóżek dostępnych do wypożyczenia to jednak sprzęty sterowane elektrycznie. Łóżko rehabilitacyjne elektryczne jest przede wszystkim dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu. Może go z łatwością obsługiwać osoba chora, ale także jej opiekunowie. Co ważne, nie wymaga to żadnego wysiłku. Co ważne, łóżka rehabilitacyjne mogą być wyposażone w różne funkcje, takie jak nachylenie wezgłowia, położenie uda, możliwość regulacji wysokości czy tak wybranie tak zwanych pozycji drenażowych. Udając się do wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, musimy pamiętać, aby wybrany sprzęt spełniał wszystkie oczekiwania pacjentów. Model musi być więc dostosowany do pacjenta, który będzie z niego skorzystać. Powinien zagwarantować maksymalnie komfortowe ułożenie placów, jak i możliwość korzystania z łóżka w sposób szybki, bezpieczny i bez wysiłkowy.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje różne rozwiązania, jeśli chodzi o ich jakość wykonania.

Łóżka rehabilitacyjne drewniane

Ich dużą zaletą jest trwałość, jak i estetyczny wygląd. Niestety są to modele dosyć ciężkie.

Łóżka rehabilitacyjne metalowe

Prezentują się znacznie gorzej od wersji drewnianych, jednak łatwiej je utrzymać w czystości, są trwalsze i lżejsze.

Co ważne, łóżka rehabilitacyjne znajdujące się w wypożyczalni sprzętu medycznego mogą być wyposażone w pewne elementy, takie jak: boczne barierki, wysięgnik z uchwytem, stolik przy łóżkowy.

Wypożyczalnia łóżek- najważniejsze elementy dobrego sprzętu

Kółka

Dzięki nim można bez problemu w razie potrzeby transportować osobę chorą, przewozić na zabiegu bez potrzeby przenoszenia jej na wózek inwalidzki.

Drewniane albo metalowe leże

A więc baza łóżka, to na niej opiera się cały materac. Musi zapewniać wygodę i pełną stabilność całej konstrukcji.

Poręcze

Niezwykle ważny element łóżek rehabilitacyjnych, gdyż zabezpiecza pacjenta przed ewentualnym upadkiem z łóżka.

Materac

Do łóżek rehabilitacyjnych dobiera się przeważnie modele przeciwodleżynowe, które zmniejszają ryzyko powstania odleżyn u osób długo leżących.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oferuje nowoczesne modele, a więc sprzęt można podnosić i obniżać przy pomocy pilota. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można zmienić pozycję chorego z leżącej do siedzącej i na odwrót. Regulacja wysokości jest bez problemowa i można wybierać spośród dowolnej pozycji, tak aby była ona dla pacjenta wygodna. Ponadto, do łóżka można dobrać i wypożyczyć także koncentrator tlenu.

Jaki materac na łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Sklep medyczny proponuje różne modele materaców, co ważne, jest to element najważniejszy w całym łóżku. To właśnie od niego zależy to, czy choremu będzie można zagwarantować pełną wygodą, jak i bezpieczeństwo. Wypożyczalnia sprzętu medycznego ma w swojej ofercie przede wszystkim materace przeciwodleżynowe, czyli te bąbelkowe, piankowe, tudzież rurowe. Wybierać można spośród rozwiązań o różnej twardości oraz konstrukcji. Do materaca dołączony jest również zawsze pokrowiec, dzięki któremu można zachować go w czystości.

Co wziąć pod uwagę decydując się na wynajem łóżka?

Odpowiednio dobrane łóżko rehabilitacyjne jest w stanie w znaczący sposób podwyższyć komfort pacjenta, gwarantując mu wysokiej jakości sen, ale również wspomagając proces leczenia różnych dolegliwości. Aby móc wybrać jak najlepszy model warto poradzić się lekarza czy też pracownika wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, który z pewnością podpowie klientowi, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Wybierając sprzęt dla osoby chorej, należy wziąć pod uwagę zwłaszcza:

Rodzaj choroby oraz rokowanie na przyszłość

Jeśli pacjent ma szansę, szybkiego powrotu do zdrowia i łóżka nie będzie potrzebował latami, wówczas warto zdecydować się na ofertę wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych. Takie rozwiązanie będzie o wiele korzystniejsze, gdyż zakup nowego tudzież nawet używanego sprzętu wiąże się z dużymi kosztami.

Waga i wzrost pacjenta

Łóżko musi być dopasowane do ciężaru swojego użytkownika, jak i jego wzrostu. Wynająć można specjalne łóżka pediatryczne dla dzieci, jak i modele dostosowane do osób otyłych.

Wiek oraz sprawność użytkownika łóżka

W sytuacji, kiedy chory jest w miarę sprawny i może sam zmienić pozycję w łóżku, wówczas wystarczy mu zwykły model bez pilota. Jeśli jednak jego ruchomość jest znacznie ograniczona, wówczas przyda mu się model z funkcjami automatycznymi.

Komfort osób opiekujących się chory

Chcąc ułatwić sobie pracę, dobrym wyborem będzie łóżko z pełno sterowalnością, dzięki której opieka stanie się wygodniejsza.

Wielkość pomieszczenia

Warto wcześniej zastanowić się gdzie stanie łóżko dla chorego i czy obok niego zmieszczą się pewne przydatny rzeczy, takie jak stolik do jedzenia, szafka na leki czy sprzęty medyczne, jak koncentrator tlenu.

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych

Zakup specjalistycznego łóżka wiąże się ze sporym wydatkiem, na który nie może pozwolić sobie każdy. Sprzęt medyczny jest drogi i pomimo tego, że ułatwia opiekę nad chorym, to jednak wymaga często bardzo dużej inwestycji. Dla osób z ograniczonymi funduszami o wiele lepszym wyborem będzie wynajem, aniżeli zakup łóżka rehabilitacyjnego. To doskonały wybór, zwłaszcza jeśli chory ma dużą szansę powrotu do zdrowia i nie spędzi kolejnych długich lat w łóżku. Wypożyczalnia sprzętu medycznego znajduje się w wielu dużych miastach naszego kraju. Co ważne, jej usługi wcale nie są drogie. Oczywiście wiele zależy od wybranego modelu oraz materaca.

Łózko rehabilitacyjne, staje się często koniecznością, jeśli w domu przebywa osoba chora, która wymaga profesjonalnej opieki. Więcej informacji można znaleźć na stronie beck-orto.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *